ÇAMAŞIR KATLAYAN MAKİNE

Laundroid çamaşır yıkama, kurulama ve sonra katlama işlerine bir kolaylık getiriyor, yıkanmış çamaşırlarınızı otomatik katlıyor.
Makine aşağı yukarı bir buzdolabı büyüklüğünde ve çamaşırları cinsine göre ayrıştırıyor, değişik tarz giysileri tanıyor ve düzgün bir şekilde katlıyor. Henüz ütüleme işini yapamıyor ama ileride bunu da gerçekleştireceği iddiasına da sahip.

image

The Laundroid, Japonya’da gerçekleştirilen Combined Exhibition of Advanced Technologies fuarında tanıtıldı. Katlanacak giysiyi makinenin ön tarafındaki dolap kısmına koyuyorsunuz, geri kalanı akıllı makine hallediyor. Giysiyi tanıyor ve ona göre katlıyor. Gösteri sırasında makine içeri koyulan T-şirtü 5 dakika içinde tanıyıp katladı.

Tasarım ekibi, ileride tüm çamaşır işini yani yıkama, kurutma, ütüleme ve katlama işinin tamamını gerçekleştirecek bir hale getireceklerine inanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>